پیروزى سیاست سیاسی نمایش اصولگرا سیاسیون

پیروزى: سیاست سیاسی نمایش اصولگرا سیاسیون اصلاح طلب اصولگرایان اصلاح طلبان دولت روحانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مستاجران در حال ترک پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند

نایب رییس اتحادیه املاک گفت: رشد قیمت مسکن باعث شده است تا بسیاری از مستاجران به شهرهای اقماری پایتخت کشور عزیزمان ایران مهاجرت کنند که همین عنوان پرسشها عبور و

مستاجران در حال ترک پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند

مستاجران در حال ترک پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند

عبارات مهم : اجاره

نایب رییس اتحادیه املاک گفت: رشد قیمت مسکن باعث شده است تا بسیاری از مستاجران به شهرهای اقماری پایتخت کشور عزیزمان ایران مهاجرت کنند که همین عنوان پرسشها عبور و مرور را رقم می زند.

حسام عقبایی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در ماه های اخیر و به دنبال زیاد کردن قیمت مسکن و اجاره بها در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران شاهد روند مهاجرت اقشار اجاره نشین از پایتخت کشور عزیزمان ایران به سمت شهرهای اطراف از جمله کرج، شهریار، پردیس، رودهن و غیره هستیم؛ این جابه جایی از نظر رفت و آمد ابعاد منفی دارد. ممکن است حاشیه نشینی، قدرت خرید مستاجران را اوج ببرد ولی باعث پرسشها اجتماعی و معضلات عبورو مرور می شود.

وی افزود: مهم ترین شاخص اجاره بها قیمت مسکن است که در ماه های اخیر حدود ۵۰ درصد زیاد کردن پیدا کرده و شکی نیست که باید اجاره بها نیز به همین میزان رشد کند ولی زیاد کردن قیمت اجاره باید متناسب با اسفندماه باشد، نه رشد سال ۱۳۹۷. در حال حاضر مستاجران امکان پرداخت رقم های غیرمتعارف اجاره بها را ندارند.

مستاجران در حال ترک پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند

عقبایی با بیان این که در ماه مبارک رمضان همزمان با فصل پیک نقل وانتقالات، روند اجاره بها رو به رشد بوده گفت: هرچه به مردادماه نزدیک تر می شویم رشد اجاره بها ملموس تر می شود. خیلی از مستاجران به علت این رقم های نامتعارف هنوز در حال گردش در بازار هستند که آیا می توانند منزل ی مورد نظر خود را با قیمت متعادل پیدا کنند یا مجبور می شوند به زیاد کردن قیمت مالکین تن بدهند. لذا در شرایط فعلی بازار اجاره ملتهب است و مورد نیاز است دولت حرکتی کوتاه مدت در این بخش از طریق ارایه تسهیلات خاص به بعضی دهک های مستاجرانجام دهد تا توان خود را همسطح با رشد اجاره بها اوج ببرند. اقدام دیگر می تواند زیاد کردن حقوق کارکنان و کارمندان دولت باشد که در قدرت پرداخت مستاجران اثرگذار هست. هم چنین مشاوران املاک وظیفه دارند موجران را توجیه کنند که رشد اجاره بها متناسب با توان مخاطب باشد و ارزش منزل را با سود بانکی وسایر بازارها مقایسه نکنند.

نایب رییس اتحادیه املاک ادامه داد: در میان مدت هم انتظار این است که دولت مسکن استیجاری را استارت بزند تا حداقل در شهرهای بزرگ مقداری واحد تزریق شود مقداری بازار اجاره را کنترل کند. بعد از این برنامه میان مدت، دولت برنامه بلندمدت در مسکن استیجاری در دستور کار قراردهد. خوشبخاتانه دولت و مجلس با این طرح موافقند و می توانند آن را در بودجه ۱۳۹۸ لحاظ کنند. در مسکن اجتماعی که دولت کار خاصی نکرد ولی می تواند در عرصه مسکن استیجاری ورود پیدا کند.

نایب رییس اتحادیه املاک گفت: رشد قیمت مسکن باعث شده است تا بسیاری از مستاجران به شهرهای اقماری پایتخت کشور عزیزمان ایران مهاجرت کنند که همین عنوان پرسشها عبور و

به گزارش ایسنا، جهش قیمت مسکن در ماه های اخیر، وزارت راه و شهرسازی را بر آن داشت تا در روز ۱۴ تیرماه راه حل های کنترل بازار مسکن را با حضور فعالان این بخش بررسی کند. در این برنامه ۹ راهکار به وسیله وزارتخانه ارایه شد که بعضی مدعوین آن ها را مناسب ارزیابی کرده و بعضی گفتند جهش فعلی مسکن درواقع نوعی اصلاح قیمت ناشی از رشد نقدینگی و انتظارات تورمی است که راه حل خاصی جهت آن وجود ندارد.

واژه های کلیدی: اجاره | ایران | بازار | برنامه | شهرهای | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog